Grajski otroci

Vabimo vse otroke in starše, da se udeležijo projekta Grajski otroci v soboto, 1.oktobra 2011 od 10. do 13.30 ure na Starem trgu, Gornjem trgu in Rožni ulici v Ljubljani. Poulični dogodek pripravljajo otroci, starši in vzgojitelji Vrtca Pod Gradom, da bi opozorili na problematiko neurejenega igrišča Enote Stara Ljubljana.
Gre za ulični dogodek, na katerem bo mogoče sodelovati v ustvarjalnih delavnicah s priznanimi umetniki, poslušati pravljice, glasbo, se razgibati in peti (z Martino Mavrič Lazar, Primožem Ekartom, Ano Sluga, Žigo Karižem, Marjanom Gumilarjem, Ano Vipotnik, Primožem Bezjakom, Milkom Lazarjem, Nino Meško, Snježano Premuš, Marcandreom, Nino Valič, Damirjem Leventićem, Aurelie Roussel, Tjašo Zadravec, Metodom Tomacem, Majo Burger Zgonc, janezem Vidrihom, Barbaro Kapelj Osredkar).

Na boljšem trgu bo mogoče prodati ali kupiti rabljena oblačila, igrače in knjige.
Veselimo se okušanja sladic, potic in sladoleda.

“V slogi je moč,” pridružite se!

» Fotografije z dogodka

» Grajski otroci: vabilo v PDF obliki

 

Program

 

Sobota, 1.oktobra 2011, v primeru slabega vremena pa
sobota, 8. oktobra 2011

od 10. – 13.45 v Stari Ljubljani

Ustvarjalne delavnice

10.00 – 13.00
Pri vodnjaku
PRI KRONI, delavnica strokovnih delavk

Ozka ulica:
ZAŠIJ MI PRAVLJICO! delavnica iz filca

Pred ŠKUCem
Delavnica slikarjev, Ana Sluga, Žiga Kariž, Marjan Gumilar

Sredina Gornjega trga
PAJKOVA MREŽA, Barbara Kapelj Osredkar, Nina Meško

Pri studiu Draž
IZDELAVA SREBRNIH OBESKOV – KRONIC , Sandi

Pred župniščem sv. Jakoba
GRAJSKI KONJIČEK, delavnica strokovnih delavk

10. – 10.20 in 12. – 12.20
Pri Janezu Levcu : GIBALNI KOTIČEK: ŽIVA IGRALA, Snježana Premuš, Primož Bezjak, Federacija

10.25 do 11.50:
Pred hotelom Angel
LIKOVNI KOTIČEK RECIKLAŽE, SLIKANJA, LUTK,
Igra barv skozi portrete: TJAŠA, ŽIVA, BARBARA, MOJCA

11.00 Pred hotelom Allegro
KLOVNI Improvizacijska delavnica, Nina Valič, Damir Leventić,

Dežela pravljic

10.15 in 10.45
Studio Draž,
PRAVLJICA, Martina Mavrič Lazar

11.15
Farzad,
PRAVLJICA, Primož Ekart

11.45 Hotel Antiq,
PRAVLJICA, Primož Ekart

12. 30 Svila,
GLASBENA PRAVLJICA, Milko Lazar

Grajske pustolovščine

10.00 – 13.00
Pred Župniščem sv. Jakoba
BAZAR, Petra Turk, Nataša Pavlin
POBEGLI KONJ, družina Križmančič
SLADKI POČITEK (pecivo, sok)

Pri vodnjaku
FOTO AVANTURA, Marcandrea
KONJ

11.00 – 13.30
Pri zelenem zajcu,
DJ Janez in Griša

11.00 – 12.00
Hotel Angel:
KLINIKA ZA IGRAČE, dr. Urša Mrevlje

11.00 – 12.00
Pri Vodnjaku
JUKEBOX, Ana Vipotnik, Igor Leonardi

12.30 TRI MUHE,
predstavitev pravične trgovine

13.00 cerkev sv. Florijana
GRAJSKE FANFARE,
Aurelie Roussel, Tjaša Zadravec, MetodTomac, Maja Burger Zgonc

13. 20
Pred cerkvijo:
GRAJSKI SREČELOV
srečke se lahko kupuje ves čas, srečelov pa je proti koncu

13. 30
GRAJSKI FINALE
Pred župniščem sv. Jakoba
GRAJSKE FANFARE
Aurelie Roussel, Tjaša Zadravec, MetodTomac, Maja Burger Zgonc
IN SPUST ŽOG